9. Sempozyum 2020 – Duyuru

SEMPOZYUMA DAVET

Sizleri 25 Ekim 2020 tarihinde Psikoterapi Enstitüsü tarafından düzenlenecek olan “Zor Kişiliklerle Yaşam” Sempozyumu’na davet etmekten mutluluk duyuyoruz.

Psikoterapi Enstitüsü olarak; 1994 yılından bu yana, yaptığımız tüm psikoterapi çalışmalarımızı ve eğitimlerimizi sesli-görüntülü kayıt altında tutmamız nedeniyle, dinamik psikoterapilerde dünyada önde gelen enstitüler tarafından takdirle karşılanan, güçlü bir arşive sahibiz. Bu zenginliğimize ilaveten, dünya literatürünün önemli eserlerini yakından takip edip Türkçe’ye çevirerek, kendi yayınevimizde Türk literatürüne kazandırma çabamız hızla devam etmektedir. Kendi arşivimizi ve dünya literatürünü harmanlayarak geliştirdiğimiz, 2005’den itibaren devam eden 4 yıllık eğitimimizle, bu bilgileri Türk kültürüne ve coğrafyasına uygun bir şekilde derleyerek; Türkiye’deki değerli ruh sağlığı uzmanlarına sunmaktayız.

Ruh sağlığı alanında çalışan profesyoneller olarak danışanların yaşam hikayelerine, karşılaştıkları zorluklara, acılarına, travmalarına şahit oluyoruz. Danışanlar, kaçınılmaz şekilde onlara bu zorlukları, acıları ya da travmaları yaşatan kimselerden bahsettiklerinde, bize sözünü ettikleri kişilerin de kişilik bozuklukları gösterdiklerinden şüpheleniyor ve terapiye gelen kişiler haricinde bahsedilen kimselerin de terapiye ihtiyacı olduğunu sezinliyoruz. Bu gibi durumlarda danışanın aynı çevrede kalmak mecburiyetinde olduğu “zor kişiliklerle” yaşamasının yollarını aramak ve bulmak terapinin kaçınılmaz bir noktası haline geliyor.

Kişilik bozukluklarının yanı sıra, gelişimsel geriliği olan, psikiyatrik bir tanı almış olan, üstün zekalı bireylerle yaşayan kimselere duygusal olarak dengede kalmayı, kendi destek kaynaklarını oluşturmayı konuşmamız gerekiyor.

Zor Kişiliklerle Yaşam Sempozyum’unda , günden güne zorlayıcı bir hal alan, terapiye gitmeyi reddeden ve bir arada yaşamak zorunda kalınan “zor kişi ve kişiliklerle yaşamak nasıl mümkün olacak” sorusunun cevabı aranacaktır.

 

 

İki paralel salonda, farklı kuram ve uygulamaların paylaşılacağı paneller, atölye çalışmaları, uzmanla buluşma, video gösterimleri, vaka tartışmaları ve rol oynama etkinliklerinden oluşan, mesleki ve bilimsel açıdan son gelişmelerin paylaşılacağı ve tartışılacağı renkli ve bilgi dolu bir günü planlamak üzere, teknik ekibimiz ve sempozyum düzenleme kurulu çalışmalarına son hızla devam etmektedir.

 

 

Katılımlarınızı ve desteklerinizi bekliyoruz.

 

                                                                                         Saygılarımızla,

                                   Sempozyum Başkanı Uzm. Dr. Tahir ÖZAKKAŞ

 

 

BİLGİ ve KAYIT İÇİN:

www.psikoterapi.com http://sempozyum2020.psikoterapienstitusu.com bilgi@psikoterapi.com

Son bildiri gönderim tarihi:

 

SEMPOZYUM YERİ

Psikoterapi Enstitüsü Beyoğlu Eğitim ve Kongre Merkezi

Psikoterapi Enstitüsü Limited Şirketi Genel Merkez Asmalı Mescit Mah. İstiklal Cad.

Galatasaray Hanı No:120 kat: 5 Daire:42 Beyoğlu / İstanbul / TÜRKİYE Tel: (+90) 262 653 6699 / (+90) 532 267 4794

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla